Pogorszenie stanu zdrowia podczas leczenia ChAD

Jestem przerażna stanem cóki, ktora 4 tyg temu zawieżliśmy do Centrum Psychiatrii w Katowicach Od dwóch lat leczy się na Chad. Po stopniowym zmniejszeniu dawki kwetaplexu xr 300mg na 50mg nastrój córki tak sie pogarszał ze lekarka włączyła bioxetin. Efekt był szokujący. Potworne lęki, bezsenność i urojenia. Zawieźliśmy ją szpitala . Po trzech dniach cóka dostała agresji i zaczeła sie sie zachowywać jakby postradała zmysły i do dziś żadnej poprawy. Leczona olanzapiną i kwetapiną, co się stało ?

Rozumiem, że proces diagnostyczny córki jest w trakcie, warto zatem porozmawiać z lekarzami prowadzącymi córkę. Szczególnie, że obraz kliniczny może się zmieniać ze względu na pojawiające się objawy chorobowe lub objawy uboczne leków. W poradniach i szpitalach psychiatrycznych można także często skorzystać ze wsparcia i psychoedukacji dla rodzin pacjentów- zachęcam do rozważenia takiej opcji. Specjaliści będą potrafili wyjaśnić, a także wskazać najlepsze metody wspierania leczenia córki.

Witam
Organizm ludzki różnie reaguje na zmianę
czy wprowadzenie nowego leku.
Każdy lek może wywołać działania uboczne,
co w dużej mierze zależy też od wrażliwości
osobniczej pacjenta.
W przypadku zażywania fluoksetyny (bioxetin)
Również należy liczyć się ze skutkami ubocznymi,
np. takimi jak lęki, depersonalizacja, napady paniki itd.
Link do ulotki bioxetin zamieszczam poniżej.
Z pewnością wiedzą państwo o tym, że leczenie
farmakologicznie CHAD łagodzi tylko objawy
choroby, lecz nie rozwiązuje problemu.
Aby wyleczyć chorobę afektywną dwubiegunową
należy wyeliminować jej przyczyny, a tego można
dokonać tylko wtedy, gdy leczenie
farmakologiczne połączy się z psychoterapią.
Podczas psychoterapii leczy się nie tylko objawy
choroby ale również dociera się do przyczyny
problemu i znajduje się sposób jego rozwiązania.
Zachęcam do włączenia psychoterapii.
Gdyby chciała Pani porozmawiać o problemie,
to zapraszam do kontaktu.
Istnieje możliwość konsultacji online,
np. za pośrednictwem komunikatora Skype.
Pozdrawiam serdecznie

https://bazalekow.mp.pl/lek/28245,Bioxetin-tabletki