Pojawianie się drobnych wyprysków w okolicach brody

Witam, mam 24 lata i na twarzy pojawiają mi się drobne wypryski w okolicach brody, nie są one bardzo silne lecz czasami sama sobie je roznoszę z własnej winy. Czytałam że problemy w tym miejscu mogą wskazywać na problemy z hormonami. Stąd moje pytanie, jeśli faktycznie tak jest to czy to w przyszłosci może się okazać groźne dla mojego zdrowia i powinnam coś z tym zrobić? Dodam, że czuję się dobrze, nic mi nie dolega, robię badania z krwi i wyniki są ok, przyjmuję także tabletki antykoncepcyjne.

Aleksander Ropielewski

Nie jest to problem będący zagrożeniem zdrowia lub życia, natomiast warto skonsultować się z dermatologiem celem ustalenia możliwego sposobu leczenia (o ile wystąpi taka konieczność).

Bardzo ciężko odpowiedzieć na pytanie bez zobaczenia tych zmian. Drobne krostki w okolicy brody mogą świadczyć o nietolerancji jakiegoś produktu np. uczulenia na cytrusy. Krostki ropne i bolesne mogą np. świadczyć o zaburzeniach hormonalnych, jakimś stanie zapalnym np migdałek albo zębów. Może też okazać się że to wina po prostu źle dobranych kosmetyków. Najlepiej udać się do specjalisty. Może też Pani skorzystać z darmowej konsultacji on-line http://piekna-naturalnie.pl/zabiegi/konsultacje/test-skory/

Pozdrawiam
Paulina Dziedzic