Jak leczyć zapalenie okołoustne?

Witam, Od 3 miesięcy zmagam się, tak myślę z zapaleniem okołoustnym. Na brodzie, bruzdach nosowo wargowych i przy skrzydełkach nosa pojawia się rumień i małe czerwone krostki. Dodam, że bardzo mnie to swędzi. Stan zaostrza się po umyciu twarzy, stosowaniu kremów a najbardziej poczas miesiączki, która przebiega regularnie. Problemy te pojawiły równolegle z jęczmieniem w oku na brzegu powieki dolnej. Jęczmień zniknął a krostki dokuczają mi do dziś. W między czasie miałam infekcję intymną i podejrzewałam, że to jest przyczyną. Ginekolog zlecił posiew, ale nic nie wykazano. Jeżeli chodzi o dietę nigdy nie miałam problemów z nietolerancją ani nie zmieniłam trybu żywienia. Odstawiałam cukier i nabiał, zmieniłam pastę do zębów na bez fluoru, ale stan nadal się utrzymuje. Używam naturalnych kosmetyków do mycia i pielęgnacji twarzy od prawie roku z marki Vianek. Co może być przyczyną tego stanu? Jakie badania należy wykonać? Dziękuję i pozdrawiam, N.

Dzień dobry :). Proszę umówić się na konsultację do lekarza dermatologa. Lekarz podczas konsultacji obejrzy zmiany, zbada je . Jeśli będzie potrzeba zleci wykonanie dodatkowych badań. I będzie mógł postawić diagnozę oraz wdrożyć odpowiednie leczenie.
www.lenartowiczclinic.pl