Pojawianie się u 40-letniego mężczyzny pryszczy

Czym spowodowane może być pojawianie się u 40-letniego mężczyzny pryszczy, które następuje jeden dzień po kontaktach fizycznych z kobietą? Dodam, że nie jest to stosunek seksualny, wystarczy przytulanie się. Czy może być to uczulenie?

Witam! Opisane zmiany jak najbardziej mogą wynikać z nadwrażliwości (alergii) na używanych przez tą Panią kosmetyków, płynów do prania czy składników ubrać. Najbardziej adekwatną ocenę przeprowadzi jednak dermatolog w bezpośrednim badaniu.