Zachowanie 40-letniego mężczyzny

witam od pół roku spotykam się z 40 letnim facetem. W zeszły weekand doszło między nami pierwszy raz do zbliżenia. Od kilku dni piszę lakonicznie na smsy albo na inny temat. Pisałam mu czy wszystko w porządku po niedzieli odpisał że ok,napisałam mu czy chce nadal się spotykać to po 2 dniach odpisał że jak się spotkamy to pogadamy? Nie mam pojęcia dlaczego tak się zachowuje nie może wprost napisać że nie chce się spotykać?

Witam Panią. Myślę, że kontakt przez telefon komórkowy nie jest teraz najlepszym sposobem na komunikację z tym mężczyzną. Napisała Pani o półrocznej relacji, w której z pewnością pojawiły się ważne uczucia. To co obecnie dzieje się w Pani kontakcie z tym mężczyzną może Pani przypisywać zbliżeniu do którego doszło. Proszę w najbliższym czasie uważać na swoje poczucie wartości i uczucia wobec siebie. Jeśli czuje się Pani na siłach proszę skorzystać z deklaracji sms-owej tego mężczyzny i spotkać się z nim, żeby sprawdzić co się dzieje w Waszej relacji. Pozdrawiam Panią
http://piotrantoniak.pl/

Witam serdecznie,
wydaje się,że partner ma dużą trudnośc w uporaniu się z problemem,jakim było fizyczne zbliżenie.J Nie jest to ani adekwatne do wieku,ani do stopnia oczekiwanej dojrzałości .Jest więc Pani w uzasadniony sposób zraniona,czy może nawet znieważona,ale zamiast zadbać o swoje emocje i prawa ,próbuje Pani obłaskawić mężczyznę.
Dlaczego?
Zachęcam do podzielenia się problemem z zaufaną trzecią osobą,lub ew.psychologiem,gdyż potrzebuje Pani sporego podreperowania własnej samooceny,bo jak widać,łatwo ją w Pani zachwiać.Może się Pani z tego powodu nadal wiązać z mężczyznami niepewnymi siebie,szukającymi u Pani oparcia i nic nie umiejącymi dać w zamian.
Pozdrawiam i bardzo zachęcam do wzmocnienia siebie.

nie jest powiedziane, ze nie chce.....tu istotne sa inne zmienne.odpowiedź na portalu niewiele pomoże,polecam konsultacje u DOŚWIADCZONEGO TERAPEUTY.pozdrawiam serdecznie Violetta Ruksza

Wnioskowanie na podstawie tego opisu jest jak wróżenie z fusów. Problem jest z kategorii egzystencjalnych - życiowych, typu trudne sprawy....

Trudno się odnieść, czy też w jakiś sposób skomentować opisaną przez Panią sytuację, gdyż jest to niewielki fragment relacji, o której Pani napisała.
Niewątpliwie, po opisie można się zorientować, że sytuacja zbliżenia z mężczyzną uruchomiła u Pani silne obawy, niepokój, lęki, które najprawdopodobniej wynikają z innych Pani doświadczeń życiowych. Jeżeli chciałaby Pani przyjrzeć się swojej reakcji w tej sytuacji, warto zgłosić się do psychologa, psychoterapeuty.
Specjalista, który nie zna Pani historii, czy też nie zna Pani z bezpośredniego kontaktu nie może w sposób adekwatny odnieść się do opisanej przez Panią sytuacji.

Zachęcam Panią do wizyty u psychologa, psychoterapeuty.

Pozdrawiam serdecznie

Być może warto zaczekać do rozmowy i wówczas zapytać partnera o jego oczekiwania i możliwości w relacji. Być może partner wyjaśni swoje zachowanie i będzie to dla Pani zrozumiałe. Będzie także okazja, by Pani powiedziała o tym, czego Pani potrzebuje i oczekuje w tej relacji, a na co się Pani zdecydowanie nie zgadza. Wspólnie będziecie mieli szansę budowania swojego związku w poszanowaniu wzajemnym swoich granic i potrzeb.