Polipy w układzie pokarmowym a kolonoskopia

Mam rozpoznanie Polypi hyperplastici.Exisio completa. Czy powinnam poddać się kolonoskopii w celu ewentualnego ustalenia pozostałych polipów i je usunąć? Czy jest to pilne?Czy te polipy mogą się przekształcić w złośliwe i w jakim czasie?

Aleksander Ropielewski

Zdecydowanie sugeruję wykonanie kolonoskopii. W zależności od polipa i jego stanu zaawansowania czas transformacji nowotworowej wynosi od kilku miesięcy do 5 lat.