Polucje u 13-latka

Witam. Mam 13 lat i mam kilka pytań. 1.Czy polucje mogą zdarzać się co noc, jeśli nie to jak często? 2 Czy podczas polucji może wypłynąć tylko płyn nasienny bez plemników? 3.Czy codziennie wraz moczem może wypłynąć nasienie? 4.Czy podczas polucji mogą wypływać niedojrzałe plemniki (takie, co są w połowie rozwoju lub na początku)? Czekam na odpowiedź i pozdrawiam Wolframik

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Polucje są normalnym etapem dojrzewania mężczyzny. Jednak są także mężczyźni, u których polucje pojawiają się bardzo rzadko lub wcale. Nie jest to objaw chorobowy. W momencie intensywnego rozwoju psychoseksualnego mogą występować bardzo często. Towarzyszą im zwykle sny o charakterze erotycznym. Plemniki, które wydostają się w trakcie wytrysku są dojrzałe, ponieważ to w jądrach przechodzą wszystkie fazy rozwoju. Z moczem nie wydala się nasienie, ponieważ w trakcie oddawania moczu "otwierają się" moczowody, natomiast nasieniowody (którymi wypływa nasienie) są wtedy zamykane. Płyn przedejakulacyjny może wydzielać się bez wytrysku, w trakcie silnego podniecania lub tuż przed nim. W płynie przedejakulacyjnym mogą znajdować się plemniki.

Pozdrawiam