Pominiecię trzech tabletek w pierwszym tygodniu zażywania - co z ochroną?

Witam serdecznie, pominęłam 3 tabletki z 1. rzędu, wzięłam tylko 1. tabletkę i potem 3 z kolei nie mogłam wziąć. Czy mam teraz brać pominięte tabletki? Czy po prostu dziś wziąć następną i przez kolejne 7 dni zabezpieczać się mechanicznie?
ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Przy nie wzięciu drugiej, trzeciej i czwartej tabletki należy założyć, że ochrona antykoncepcyjna nie jest zachowana. W efekcie istnieje duża szansa, że doszło lub dojdzie do owulacji. Nie należy w tym momencie brać kilku tabletek na raz, narażając się na wysokie ryzyko skutków niepożądanych tabletek, tym bardziej jeśli nie doszło do stosunku w ciągu ostatnich kilku dni. Obecnie proszę kontynuować normalne zażywanie tabletek, zabezpieczając się dodatkowo prezerwatywą przez co najmniej tydzień.

Pozdrawiam serdecznie!