Pomoc przyjaciółce, która ma myśli samobójcze

Witam, poznałem miesiąc temu dziewczynę. Okazało Było to około 2miesięcy temu i przez ten czas jej jedyna przyjaciółka zostawiła ją gdyż "już nie mogla tego słuchać". Teraz jestem jej jedynym przyjacielem ale niestety nie wiem co robić, żeby jej pomóc. Jestem przy niej, piszę z nią codziennie i widzę ok. co 2 dni. Oznajmiła mi, że jestem jej jedynym przyjacielem i uratowałem ją od samobójstwa. Niby już jej dużo pomogłem ale jeszcze nie konie. Chciałbym zapytać co dalej?

Najlepiej zachęcić ja do skorzystania ze specjalistycznej pomocy. Myśli i próby samobójcze są sygnałem poważnego kryzysu lub zaburzeń. Osoby trzecie- o ile ich wsparcie jest cenne i pomocne- mogą czuć się obciążone i manipulowane, przezywać ciągły niepokój, a w razie podjęcia próby borykać się z poczuciem winy. Zachęcenie i wspieranie jej leczenia byłby najskuteczniejsza drogą do poradzenia sobie z trudnościami.

Dzień dobry!

Pana wsparcie jest bardzo ważne i cenne, ale osoba zmagająca się z poważnymi problemami, myślami samobójczymi czy depresją wymaga specjalistycznej pomocy (podjęcia psychoterapii). Warto, żeby do tego namawiał Pan przyjaciółkę.

Pozdrawiam!