Zapytaj lekarza

7 3 6 , 4 5 2

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Ponowne krwawienie w miesiącu podczas stosowania tabletek antykoncepcyjnych

Coś dziwnego się stało, wczoraj zaczęłam mieć brązowe plamienia, dzisiaj też a potem zmieniły się w czerwone, czyli okres, ale ja już miałam okres w tym miesiącu i biorę tabletki hormonalne, więc nie wiem jakim cudem, ale może przez, że doktor mi zmienił tabletki z mniejszą dawką...
KOBIETA, 18 LAT ponad rok temu

Antykoncepcja a PMS

Burza hormonów, napięcie przedmiesiączkowe, nerwy i drażliwość - czyli PMS. Czy tabletki antykoncepcyjne pomagają załagodzić objawy zespołu napięcia przedmiesiączkowego? Odpowiada lekarz ginekolog ? Katarzyna Pietuch.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Jeśli miała Pani ostatnio zmieniany preparat antykoncepcyjny, to opisane plamienia jak najbardziej mogą być wynikiem tej zmiany. Póki co nie ma powodów do niepokoju. Jeśli plamienia będą się powtarzać, być może konieczna będzie ponowna zmiana.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy