Poparzona i czerwona skóra po opalaniu a przyjmowanie leku Axotret w przeszłości

Witam. W te wakacje opalałam się parę razy i za każdym razem byłam poparzona i czerwona, nigdy tak nie miałam zawsze po paru godzinach byłam brązowa mam ciemną karnację i nigdy nie miałam takich problmów. Czy może to być powodem brania leku Axotret od listopada 2014 do 31maja 2015?W czasie brania leku nie opalałam się w ogóle lekarz powiedział, że śmiało po 2 miesiącach mogę się opalać. Czy to minie czy będę miała takie problemy z opalaniem już zawsze? Proszę o pomoc. Pozdrawiam

Po zakończeniu leczenia jakimkolwiek preparatem isotretynoiny nie powinno się opalać ani stosować zabiegów z intensywnym światłem (np. lasery) co najmniej przez 6 miesięcy. Pani objawy były najprawdopodobniej spowodowane wcześniejszym leczeniem. Myślę, że w przyszłym roku będzie mogła Pani się spokojnie opalać.

Witam,

Proszę się nie denerwować. Objawy, które pani opisuje prawdopodobnie spowodowane były nadwrażliwością na UV, którą lek na pewno nasila.
Mimo to powinna Pani pamiętać, że nadmierne eksponowanie na UV nie sprzyja kondycji Pani skóry, a w przyszłości może powodować nowotworzenie.
Radziłabym w dalszym ciągu stosować kremy z filtrem co uchroni Panią przed zaczerwienieniem i pozwoli cieszyć się zdrową skórą długie lata.

Pozdrawiam,
Katarzyna Osipowicz