Zapytaj lekarza

7 4 2 , 9 2 3

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Popękane naczynka na policzkach u 4-latki

Witam, Na policzkach mojej prawie czteroletniej córki od niedawna pojawiły się tzw. pajączki, czyli popękane naczynka. Czy można je w jakis sposób usunąć? Pozdrawiam,
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Czy świąd da się zredukować?

Atopowe zapalenie skóry byłoby mniej uciążliwe dla pacjenta, gdyby udało się zredukować świąd. Czy można to zrobić? Na to pytanie odpowiada prof. Jacek Szepietowski.

Witam Panią,
Naczynka na twarzy można skutecznie usunąć laserem.
Jednakże nie polecam przeprowadzania tego typu zabiegu u 4 letniego dziecka ponieważ jest on bolesny i może być dużym przeżyciem psychicznym dla tak małej dziewczynki.
Polecam na chwilę obecną wzbogacenie diety w produkty bogate w witaminę C np. kiwi, pomarańcze, ziemniaki, która wzmacnia ścianki naczyń i zapobiega ich rozprzestrzenianiu się.
Twarz proponuje zabezpieczać kremem przeznaczonym do pielęgnacji skóry dziecięcej, natomiast latem unikanie słońca ( noszenie czapeczki z daszkiem lub kapelusza) i stosowanie preparatów zawierających filtry UV.
Pozdrawiam
Ania

Doświadczony kosmetolog. Właścicielka Instytutu Estetyki Delightful Woman. Absolwentka Wyższej Szkoły Zawodowej Kosmetyki i Pielęgnacji Zdrowia w Warszawie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy