Popękane skórki przy paznokciach u dłoni u 28-latka

Witam, moje skórki przy paznokciach u dłoni są wiecznie popekane, nie jest to kwestia pory roku lub czegoś okresowego, mam tak od lat, wygląda to bardzo nieestetycznie. Byłem z tym u dermatologa, stosowałem różnego rodzaju oliwki i nawilżacze - nic nie pomaga. Od kilku miesiecy przyjmuje ecomer ( olej z wątroby rekina ) - jednak to również nie pomaga. Ostatnio spróbowałem użyc clotrimazolum - przyniosło pozytywny efekt - ale po dwóch tygodniach problem powraca. Prosze o rade. Pozdrawiam

Witam. Jeśli użycie clotrimazolu dało pozytywny efekt oznacza to, że zmiany są wynikiem grzybicy. Tego typu zmiany wymagają jednak długotrwałej, nieraz wielotygodniowej terapii, a w niektórych przypadkach nawet zastosowania leków doustnych.