Popękane szkliwo po ściągnięciu aparatu stałego

Witam,mam pytanie,otóz jestem po ściagnięciu aparatu stałego(leczenie z zastosowaniem aparatu hassa na poczatku),szkliwo na moich trójkach jest dość widocznie popękane,zastanawia mnie czy wplyw na to może mieć fakt że korzenie tych zebów są znacznie wystające,tzn stały się bardziej widoczne po rozszerzeniu szczęki, czy te pekniecia są groźne, mogą spowodować ukruszenie zęba?

Lek. Tomasz Budlewski

Konieczne jest badanie stomatologiczne aby móc coś więcej powiedzieć. Proponuję udać się na wizytę stomatologiczną.

 Lek. Tomasz Budlewski

proszę skonsultować efekt leczenia z periodontologiem, w Krakowie polecam dr Jurczyńskiego, może się okazać że będzie trzeba Panią ponownie "ubrać" w aparat
pozdrawiam
lek., lek.stom. Bogdan Jaremczuk

Potrzebna jest konsultacja periodontologiczna w związku z odsłoniętymi szyjkami. Jeśli pęknięcia są w obrębie szkliwa to nie powinny stanowić zagrożenia ( poza efektem estetycznym ). Jednak jakiekolwiek działanie musi być poprzedzone badaniem stanu obecnego w gabinecie stomatologicznym.