Poronienie a operacyjne czyszczenie

witam jestem w czwartej ciazy ,pierwsza zakonczyła sie poronieniem a nastepnie operacyjnym czyszczeniem, dwie kolejne ciąże rozwiazane były przez cesarskie ciecie w tej chwili jestem w ciazy i tez mam miec cesarke 3 juz, mieszkam w irlandii gdzie zabieg podwiazania jajowodów jest legalny i taki został mi zaproponowany wiem ze nie chcem wiecej miec dzieci ale nie wiem czy powinnam sie zdecydowac lekarz prowadzacy powiedzial ze dla mojego bezpieczenstwa powinnam prosze o pomoc czy to bezpieczne

Są inne bardziej odwracalne metody zapobiegania niechcianej ciąży, np wkładki domaciczne z systemem hormonalnym. Podwiązanie i przecięcie jajowodów jest zabiegiem nieodwracalnym. Ewentualna kolejna ciążą mogłaby być jedynie po zapłodnieniu pozaustrojowym. Natomiast sam zabieg nie jest niebezpieczny i nie niesie niekorzystnych skutków zdrowotnych. Gorzej jesli z jakiś powodów, za jakiś czas jednak Pani zechce mieć dziecko... Osobiście znam takie sytuacje. Wybór będzie należał do Pani