Porzywka i zmiana mleka u niemowlaka

Mój 3 miesięczny syn jest karmiony mlekiem modyfikowanym Nan, ostatnio na powiekach, bródce, za uszami a także na plecach, brzuchu i kończynach górnych i dolnych dostał pokrzywkę, która nie znika po fenistilu i natłuszczaniu skóry emolientami. Od kilku dni stopniowo wprowadzam Nutramigen (mieszam Nan z Nutramigenem). Towarzyszą temu wzdęcia brzucha i oddawanie gazów po każdym karmieniu. Moje pytanie; po jakim czasie schodzi pokrzywka po całkowitym wyeliminowaniu mleka z białkiem mleka krowiego?

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Objawy powinny ustąpić po kilku dniach od całkowitego odstawienia mleka zawierającego białko mleka krowiego.