Poślizg w godzinach brania tabletek

W pierwszym tygodniu, po przerwie, powinnam brać tabletki o 12.00. Pierwszego dnia tak się stało, drugiego miałam lekki poślizg, trzeciego udało mi się najwcześniej wziąć o 13.30. Kolejnego dnia wzięłam o odpowiedniej porze, potem jednak znów o 13.30, a teraz zupełnie o tym zapomniałam i zażyłam tę tabletkę dopiero o 15.30. Myślę, że tymi wahaniami zaburzyłam ich skuteczność. Za trzy dni będę miała zbliżenie i nie wiem, czy powinnam zastosować dodatkowe zabezpeczenie, którego nie lubię... Proszę o radę.

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Nie musi Pani stosować dodatkowego zabezpieczenia, ponieważ tabletki dwuskładnikowe nie muszą być przyjmwoane regularnie co do godziny, aby zachować skuteczność. Dopuszczalny jest poślizg nawet 12-godzinny.

Pozdrawiam serdecznie!