Zapytaj lekarza

7 1 6 , 4 6 8

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Posterydowe zapalenie skóry twarzy

Witam. Mam 21 lat. Od długiego czasu używałam maści sterydowej i mam teraz duży problem. Gdy nie dam maści na twarz pojawia mi się czerwona wysypka w okolicy ust, oczu, na całej twarzy, która mnie boli przy dotyku. Czytałam już, że jest to posterydowe zapalenie skóry. Jak mogę to leczyć i czy odstawić maść?
21 LAT ponad rok temu

Leczenie grzybicy

Grzybica to choroba, która może atakować różne części ciała. Jak można się jej pozbyć? Na ten temat wypowiada się ekspert - Agnieszka Bańka-Wrona, lekarz medycyny estetycznej.

Witam serdecznie.
Długotrwałe stosowanie miejscowe sterydów rzeczywiście może powodować powstanie posterydowego zapalenia skóry oraz doprowadza do jej ścieńczenia.
Leczenie jest możliwe, ale raczej długotrwałe i najlepiej przeprowadzić je pod kontrolą dermatologa, który zdecyduje czy możliwe jest całkowite zrezygnowanie ze stosowanych dawek, czy stopniowe ich zmniejszanie.
Pozdrawiam.

Lekarz specjalista chorób wewnętrznych. Autorka wielu profesjonalnych publikacji medycznych.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy