Zapytaj lekarza

7 4 0 , 8 0 7

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Poszerzenie UKM w nerce u 5-miesięcznego syna a szczepienia

Pani Doktor mój 5 miesięczny syn ma poszerzenie UKM w lewej nerce miedniczka o wymiarach 13 na10mm szerokoc kielichów 5 mm non stpo badania moczu wychodzą nieprawidlo do nefrologa dostać się nie mozna kolejki do czerwca jeszcze w posiewie co tydzień inna bakteria leżal w szpitalu na ZUM tam załapał bakterie szpitalną jak wskazuje posiew jestem zrozpaczona bo nie mogę go zaszczepić od urodzenia i nie wiem czym to grozi bo każda odp. pediatry wymijająca teraz chcą szczepic a ja się boje
KOBIETA, 35 LAT ponad rok temu

Co to jest kolka nerkowa?

Kolka nerkowa to intensywny ból, który jest objawem kamicy nerkowej. Obejrzyj film i dowiedz się więcej na temat ataku kamicy nerkowej. Zapoznaj się z wypowiedzią eksperta.

Szanowna Pani,
samo poszerzenie układu kielichowo-miedniczkowego nie jest przeciwskazaniem do szczepienia. Takim przeciwskazaniem byłoby ciężkie zakażenie układu moczowego, które jest rozpoznawane nie tylko na podstawie dodatnich posiewów. Niezbędne jest jeszcze stwierdzenie objawów zakażenia. Posiewy są często fałszywie dodatnie.
Podsumowując. Jeśli lekarz nie widzi teraz p-wskazań to proszę szczepić.
z poważaniem,
J.Zachwieja

Specjalista w dziedzinie nefrologii, hipertensjologii, pediatrii i nefrologii dziecięcej. Wojewódzki konsultant w dziedzinie nefrologii dziecięcej. Pełni funkcję Zastępcy Kierownika Kliniki Kardiologii i Nefrologii Dziecięcej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy