Poszerzenie źrenicy i badanie okulistyczne

Witam. Niedawno zauważyłem u siebie poszerzoną źrenicę. Różnica wielkości waha się od ~0,5mm w ciągu dnia, przez ~1,5mm w sztucznym oświetleniu, po praktycznie niezauważalną różnicę w ciemności. Wyniki badań okulistycznych wykazały, że dno oka jest poprawne oraz wszystkie pozostałe reakcje źreniczne również są w porządku. Szpara powiekowa jest obustronnie identyczna. Czy to oznacza, że anisocoria mogła pojawić się bez podłoża chorobowego? Czy może mój opis spełnia kryteria jakichś chorób?

Witam Anizokoria zawsze jest poważnym objawem. Może to być zespół Addiego i to byłoby najlepiej. Natomiast jeżeli cokolwiek innego to wymaga palnej diagnostyki neurologicznej.pozdrawiam serdecznie