Pot na czole u dziecka po zaśnięciu

Co moze byc powodem pojawienia sie niewielkich kropelek potu na czole dziecka w godzinę po zasnieciu? Male kropelki potu pojawiaja sie tylko na czole reszta ciala zupelnie sucha.Dziecko ma 8 lat,jest zwawe,zdrowo sie rozwija,nie przeziebia sie,dobrze sie uczy.Badania okresowe,morfoligia krwi z rozmazem recznym ok.

Lek. Rafał Gryszkiewicz

Witam, czy w tej sytuacji najprawdopodobniej za pojawianie się kropelek potu może odpowiadać niewielkie przegrzanie dziecka, zbyt wysoka temperatura i wilgotność pomieszczenia, w którym śpi. Pojawienie się kropelek potu na czole nie jest objawem choroby, zwłaszcza jeżeli dziecko nie przechodzi infekcji, nie gorączkuje.