Potwierdzony badaniami niedobór witaminy B12

Witam serdecznie, Miałam potwierdzony badaniami niedobór wit. B12 i brałam regularnie b. duże dawki tej witaminy. Niedawno byłam w szpitalu na badaniach gdzie zrobiono mi m.in. bad. na przeciwciała APCA, które wyszło dodatnie. Byc może niepotrzebnie, ale miesiąc później chciałam zrobić bad.P/c. p. czynnikowi wewnętrznemu Castle'a, a że jest to badanie sprzężone z p/c APCA, to je wykonałam jeszcze raz. Tym razem p/c APCA wyszły ujemnie (p/c Castle'a też). Czy jest to normalny stan rzeczy?

Lek. Tomasz Budlewski

raczej nie powinno tak być . proponuje powtórzyć badania w innym laboratorium