Zapytaj lekarza

7 4 2 , 6 2 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększenie piersi przy diplegii

Mam 19 lat i choruję na mpd (diplegia). Jestem sprawna intelektualnie i samodzielna. Mam jednak nieprawidłowy wzorzec chodu,czasem używam kul. Chciałabym poddać się operacji powiększenia piersi (implanty silikonowe) z niepełnej miseczki A na C,gdyż bardzo mały biust, niepasujący do reszty sylwetki stanowi mój ogromny kompleks. Czy w moim przypadku jest to możliwe? Byłam już wcześniej poddawana znieczuleniu i nigdy nie było problemu z usypianiem czy wybudzeniem. Dodam, że ważę 48 kg przy 158 cm.
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

Udar - kiedy wezwać karetkę?

P { margin-bottom: 0.21cm; } Jednostronna bezwładność, drętwienie kończyn, niewyraźne mówienie i problemy ze zrozumieniem mowy, ostry ból głowy ? to objawy udaru mózgu. Istnieje kilka objawów poprzedzających udar, będącymi sygnałami ostrzegawczymi.

Witam,

Problemem u Pani może być chodzenie o kulach, gdyż po zabiegu powiększania piersi przez pewien czas musi zostań ograniczona ruchomość rąk aby gojenie przebiegało prawidłowo.

0

Witam!
Moim zdaniem jest to możliwe, pani choroba może stanowić tylko istotny problem z doborem środka zwiotczającego czy środka znieczulenia wziewnego, aczkolwiek istnieją inne bezpieczniejsze metpdy znieczulenia, które można zastosować.
Pozdrawiam.

0

Kobiety o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności fizycznej, ale przecież sprawne i samodzielne mogą poddać się operacji powiększenia piersi gdyż są w pełni kobietami i mogą też chcieć mając np bardzo mały biust, niepasujący do reszty sylwetki stanowi pozbyć się swoich kompleksów. Niema przeciwwskazań medycznych a te uprzedzenia takie osoby łamią.
Najważniejsze to porozmawiać ze specjalistą aby dać sobie i jemu szansę na właściwe przygotowanie.
Zapraszam na osobistą konsultację nawet teraz aby móc spokojnie omówić szczegóły.
Wizytę można umówić drogą emailową kontakt@drjaworowski.pl
Dr Janusz Jaworowski

Specjalista w dziedzinie chirurgii. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w chirurgii plastycznej rekonstrukcyjnej i estetycznej oraz chirurgii onkologicznej. Pionier w dziedzinie stosowania implantów u pacjentów onkologicznych. Laureat licznych nagród za osiągnięcia naukowe, m.in. Luminatus 2015, Polski Wynalazek 2014 - BioImplant, złoty medal Międzynarodowych Targów Wynalazczości oraz medal Ministerstwa Edukacji, Szkolnictwa Wyższego i Badań Naukowych Francji Concours Lepin.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy