Powiększona macica i zasinienie a Duphaston

Dzień dobry, wczoraj byłam u gin i stwierdził ciążę po powiększonej macicy i zasinieniu jednak usg wykazało tylko małą kropkę po czym lekarz stwierdził, że może być za wcześnie na takie badanie i zapisał mi lek Duphaston wywołujący okres. Biorę 2 dzień i jeszcze nic. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jestem w ciąży? Chciałabym być i tek czas oczekiwania jest dla mnie stresujący. Lekarz powiedział, że jeśli w ciągu tyg nie dostanę okresu to jestem w ciąży. Będę wdzięczna za odpowiedź>

Lek. Tomasz Budlewski

Proponuję oznaczyć poziom beta hcg z krwi i następnie udać się do ginekologa,. Na podstawie badania usg oraz poziomu beta hcg we krwi będzie można coś więcej powiedzieć.