Zapytaj lekarza

1 , 0 3 0 , 5 0 0

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększona śledziona i wątroba a mononukleoza zakaźna

Jeszcze dwa tygodnie temu chorowałam na mononukleozę zakaźną. Lekarz stwierdził powiększoną śledzionę i wątrobę. Od ok. tygodnia boli mnie wątroba, czuję kłucie i taki tępy ból promieniujący do pleców (podczas schylania najbardziej). Wyniki Alat: 150 i Aspat: 80. Czy powinnam brać jakieś tabletki regenerujące wątrobę typu Proliver lub Essentiale forte?
KOBIETA, 19 LAT ponad rok temu

#dziejesienazywo: Czym jest wirus HIV i jaka jest skala jego występowania

Charlie Sheen oficjalnie przyznał, że jest nosicielem wirusa HIV, co ukrywał przez wiele lat. Jak wyglądają statystyki zachorowalności w Polsce i na świecie? Czym jest wirus HIV? Kto znajduje się w grupie ryzyka i w jaki sposób sprawdzić, czy jesteśmy jego nosicielami. Czy każda osoba zakażona wirusem HIV zachoruje na AIDS? Na te i inne pytania odpowiada gość Pauliny Smaszcz-Kurzajewskiej - immunolog dr Paweł Grzesiowski.

Lek. Izabela Ławnicka
82 poziom zaufania

Witam! Opisane dolegliwości mogą wskazywać na powikłania po mononukleozie. Proszę zatem tego nie bagatelizować, nie leczyć się samodzielnie, tylko skonsultować się z lekarzem, który prowadził Pani leczenie. Być może konieczne będzie włączenie wyżej wymienionych preparatów.

0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Strefa Kobiety
Ważne tematy