Zapytaj lekarza

7 4 2 , 4 7 5

odpowiedzi udzielonych przez naszych ekspertów

Rzetelnie + Bezpiecznie + Bezpłatnie

Powiększona wątroba i śledziona a operacje serca

Mam pytanie moje dziecko ma 5 lat jest po trzech operacjach serca ost oper.w 2011 roku. Met.fontana.zamkniecie zyly glownej gornej lewej .tunel zewnatrzsercowy z fenestracja i serdzono u niego powiekszenie watroby i sledziony przez usg brzuch.badanie z krwi ggtp 51.plytki obnizone.leukocyty podwyzszone co to moze oznaczac.dodam ze zazywa acesan 50 mg.enarenal 1.25 mg.sildenafil 0.006 mg i warfaryne altualnie 1.5 mg
MĘŻCZYZNA, 26 LAT ponad rok temu

Uwaga - zawał!

Lek. Rafał Gryszkiewicz
84 poziom zaufania

Witam, w związku z przebytymi zaawansowanymi zabiegami kardiochirurgicznymi dziecko musi pozostawać pod opieką kardiologa dziecięcego. Powiększenie wątroby i śledziony wynika najprawdopodobniej ze wzrostu ciśnienia w krążeniu żylnym, co jest następstwem zabiegu (zabieg metodą Fontana nie odtwarza prawidłowego anatomicznie krążenia, gdyż w wypadku wielu wad serca jest to niemożliwe).
Dziecko musi jednak być zbadane przez lekarza i obserwowane, zwłaszcza pod kątem dalszego powiększania się wątroby i śledziony.

Absolwent Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, wśród jego zainteresowań znajduje się kardiochirurgia, chirurgia ogólna, medycyna tropikalna. Obecnie odbywa rezydenturę z chirurgii ogólnej w Klinice Chirurgii Szpitala Uniwersyteckiego Collegium Medicum UJ w Krakowie.
0
redakcja abczdrowie Odpowiedź udzielona automatycznie

Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:

Patronaty
Ważne tematy