Powiększone nadnercze z gładkimi guzkami w wyniku TK jamy brzusznej

Witam. Proszę o odpowiedź co robić i czy to groźne. Odebrałam wynik TK jamy brzusznej i stwierdzono:"Nadnercze lewe powiększone z gładkimi guzkami niskiej gęstości, największy ok. 20x16 mm-obraz zmian łagodnych" Pozostałe organy opisane w TK prawidłowe. Mam jednak wysokie, skaczące ciśnienie, wysoki poziom cholesterolu i bardzo wysoki poziom trójglicerydów. Jakie badania zrobić i jak pilne to jest. Za 4 dni wyjeżdżam za granicę do pracy na 2 m-ce, bo nie mam z czego żyć. Czekać do powrotu czy co

Aleksander Ropielewski

Sam wynik badania bez możliwości oceny całościowego stanu klinicznego nie pozwala mi na udzielenie jednoznacznej odpowiedzi. Sugeruję kontakt z lekarzem w celu dalszej diagnostyki, ponieważ niestabilne nadciśnienie tętnicze w połączeniu z pozostałymi z opisanych przez Panią zaburzeniami może prowadzić do zagrożenia zdrowia i życia.