Powiększone nadnercze z gładkimi guzkami w wyniku TK jamy brzusznej
Witam. Proszę o odpowiedź co robić i czy to groźne. Odebrałam wynik TK jamy brzusznej i stwierdzono:"Nadnercze lewe powiększone z gładkimi guzkami niskiej gęstości, największy ok. 20x16 mm-obraz zmian łagodnych" Pozostałe organy opisane w TK prawidłowe. Mam jednak wysokie, skaczące ciśnienie, wysoki poziom cholesterolu i bardzo wysoki poziom trójglicerydów. Jakie badania zrobić i jak pilne to jest. Za 4 dni wyjeżdżam za granicę do pracy na 2 m-ce, bo nie mam z czego żyć. Czekać do powrotu czy co

KOBIETA, 54 LAT ponad rok temu
Aleksander Ropielewski
79 poziom zaufania
Sam wynik badania bez możliwości oceny całościowego stanu klinicznego nie pozwala mi na udzielenie jednoznacznej odpowiedzi. Sugeruję kontakt z lekarzem w celu dalszej diagnostyki, ponieważ niestabilne nadciśnienie tętnicze w połączeniu z pozostałymi z opisanych przez Panią zaburzeniami może prowadzić do zagrożenia zdrowia i życia.