Powiększone węzły chłonne potyliczne u niemowlaka

Witam, Synek 7mio miesięczny od około 3 m-cy ma powiększone węzły chłonne potyliczne, po jednym z każdej strony. Pediatra stwierdziła, że to nic takiego, może ząbki, może alergia i nic z tym nie robimy. Czy rzeczywiście tak może być, czy lepiej zrobić jakieś badania w tym kierunku? Jeśli tak to jakie? Pediatra już raz zlekceważyła ostre objawy alergii u synka, a mam obawy w związku z tak długim utrzymywaniem się tych węzłów. Proszę o odpowiedź i z góry dziękuję. Kamila mama Pawełka

Lek. Krzysztof Szmyt

Witam, proszę skonsultować się z pediatrą, który po osobistym badaniu i dokładnym zebraniu wywiadu pokieruje dalszą diagnostyką.