Powiększone węzły chłonne u 23-latka

Witam. Od około 2 lat mam powiększone około 10 węzłów (obojczyk, pachy, szyja, żuchwa) największy ma 17mm. Robiłem usg nic nie wykazało, usg brzucha także w normie, prześwietlenie klatki ok, morfologia jedynie limfocyty w rozmazie 57 % norma do 45%. Dodam że cały czas dotykam tych węzłów. Ponadto Ige 400! a norma do 100. Kiedys miałem częste anginy około 5 na rok. Czy węzły mogę mieć powiekszone od dotykania lub od alergii czy powinienem zrobić jakieś dodatkowe badania bo może być to coś złego?

Lek. Katarzyna Szymczak

Węzły mogą sie powiększać odczynowo od ciągłego dotykania. Sugeruje jednak konsultacje hematologiczną, być może biopsje węzła. Pozdrawiam