Powiększony płat tarczycy z guzem w badaniu USG

Dzień Dobry, W trakcie badania USG wyszło,że mam powiększony jeden płat tarczycy z guzem. Co to może oznaczać? Czy może to powodować zaburzenia miesiączkowania?

Renata GrzechociĹska

Witam.
W związku z tym, iż badanie USG wykazało zmianę w postaci guzka, kolejnym krokiem powinno być wykonanie biopsji aspiracyjnej cienkoigłowej, zabieg polega na pobraniu komórek ze zmiany za pomocą specjalnej igły. Proszę udać się do endokrynologa.
Pozdrawiam