Powłoczka na pochwie

Witam! Mam 22 lata, regularnie chodzĘ do ginekologa, cytologia w porządku, nie mam również stanu zapalnego. Na następny dzień po współżyciu z chłopakiem wewnetrzna część pochwy pokryła się jaŚniejszym nalotem... Ciężko to opisać, tak jakby pochwa miała dodatkowa powłoczkę - nie boli mnie to, jak próbowałam to usunąć, ta powłoczka się z trudem usuwała, była biała, a pochwa w tych miejscach robiła się zaczerwieniona, ale nie bolała. Czy to możliwe, żebym miała uczulenie na żel intymny używany podczas stosunku? Dziękuję za rzetelną odpowiedź.

Witam serdecznie.

Szczerze pisząc, nie bardzo wiem, jak udało się Pani zobaczyć wewnętrzną stronę pochwy (zwykle dostępna jedynie w badaniu ginekologicznym za pomocą wziernika). Nie wiem także, jakiego żelu intymnego Państwo użyli, zwykle większość żeli ma w składzie samą wodę, więc teoretycznie nie powinny uczulać, chyba że był to żel z dodatkiem pleminikobójczym itp. Jeżeli sytuacja powtórzy się w przyszłości, radzę raczej udać się do lekarza ginekologa. Błona śluzowa pochwy jest dość wrażliwa na zabiegi mechaniczne i może ulec uszkodzeniu, co z kolei sprzyja infekcji.

Pozdrawiam serdecznie