Powracający kolkowy ból brzucha pod żebrami a IBS

Witam. Od 17 roku zycia (obecnie mam 32 lata) mam powracajacy kolkowy bol na srodku i po prawe stronie brzucha pod zebrami. Usg wykonane kilkakrotnie nie wykazalo kamieni w woreczku zolciowym. Czasami nie boli mnie przez rok a puzniej bol wraca (nie jest to silny bol, tylko klucie) i potrafi trwac przez ponad tydzien. Lekarze twierdza ze to IBS. Czy powinnam przyjac ta diagnoze czy szukac dalej? Dziekuje za wszelkie rady.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! Opisane dolegliwości bólowe mogą być wynikiem IBS jak też może być to wynik nerwobólu. Sugeruję zaufać lekarzom prowadzącym.