Powrót choroby i powikłania po miektomii

Witam. Wiadomo że ablacja alkoholowa przy kardiomiopatii przerostowej jest mniej praktykowana ze względu ryzyka nawrotu choroby, natomiast mam pytanie odnośnie miektomii. Otóż czy po miektomii powrót choroby jest możliwy, oraz czy w przyszłości zdarzają się jakieś powikłania po tej metodzie. Pozdrawiam.

Lek. Izabela Ławnicka

Witam! O tak szczegółowych informacjach dotyczących miektomii powinien Pan porozmawiać ze specjalistą kardiologiem, który specjalizuje się w tego typu leczeniu.