Powrót do doustnej antykoncepcji hormonalnej po trzech miesiącach

Witam, mialam 3 miesieczna przerwe w przyjomwaniu tabletek antykoncepcyjnych, chce do nich wrocic. Krwawienie wystapilo 2 dni temu, czy moge zaczac opakowanie jeszcze w tym cyklu i na ile metoda bedzie skuteczna przy pierwszym opakowaniu?

Witam! Jeżeli przyjmie Pani pierwszą tabletkę pomiędzy 2 a 5 dniem cyklu konieczne jest dodatkowe zabezpieczenie np. prezerwatywa przez kolejnych 7 dni.