Poziom beta-HCG a początkowy stan ciąży

Witam, bylam wczoraj w szpitalu w Lublinie  z powodu bolu brzucha. Zrobili mi usg badal mnie chirurg i zrobili badanie beta hcg. Wyszlo 3,4 a norma to 2 powiedzieli ze prawdopodobnie poczatkowy stan ciazy. Ale ja czytajac na internecie wyczytalam ze taki wynik wyklucza ciaze. Czy mielo racje?

Poziom betaHCG podwyższony (taki) wskazuje na albo wczesną ciążę albo na etap po jej zakończeniu (wczesne poronienie. Należy pobrać drugi raz krew i powtórzyć badanie. Jeżeli poziom narasta, ciąża się rozwija, jeżeli spada, jest Pani już po poronieniu.