Poziom beta HCG w 15 tygodniu ciąży

Witam, jestem w 15 tygodniu ciąży (wg 1 dnia ostatniej miesiączki). W 11 tygodniu i 2 dniu miałam robiony test pappa. Nie dotarły do mnie jeszcze pełne wyniki (wszystko przez te święta). Dostałam tylko SMS-a, że ryzyko zespołu Downa jest niskie, natomiast mam wysoki poziom betaHCG i w 19 tygodniu mam zrobić usg genetyczne. Wczoraj zrobiłam sobie badanie poziomu betaHCG (14 tydzień i 3 dzień) i mam wynik 103024 - czy to jest coś strasznego? Wizytę mam dopiero w przyszłym tygodniu, chyba umrę ze strachu!!!
KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam serdecznie,

normy beta-hcg dla poszczególnych tygodni ciąży są bardzo szerokie. Pani wynik mieści się w normie, choć jest wysoki. Ważniejszy od samego bezwględnego wyniku beta-hcg jest przyrost stężenia tego hormonu w czasie. Nie powinna się Pani obawiać, zwłaszcza, że uzyskane wyniki badań wskazują, iż ryzyko wady genetycznej jest niskie.