Poziom elektrolitów a podejrzenie tężyczki

Dzień dobry mam pytanie do państwa.Czy mając wszystkie elektrolity w normie,witaminę d3-16,20ng/ml,parathormon-20,2ng/ml,TSH-1,780,czy mogę mieć tężyczkę,czy jest to raczej wykluczone.Dziękuję za odpowiedź z poważaniem Joanna.

Piotr Pilarski

Tak, tężyczkę można wykluczyć.

Pozdrawiam.

Tężyczka to złożony zespół objawów. badania mają na celu ustalenie zaburzeń mineralnych oraz pomóc w ustalania leczenia. Te badania nic nie wnoszą !
zalecam badanie krwi: Ca, PO4, Mg, Na, K oraz dobową zbiórkę moczu na wydalanie 24/h Ca, Mg, K
leczenie w oparciu o objawy, badanie lekarskie i zalecone wyniki badań