Późno rozpoczęte opakowanie tabletek - co robić?

Witam. Mam 27 lat. Zażywam tabletki antykoncepcyjne od ok. 2 lat. Niestety, w ostatnim miesiącu z powodu wyjazdu nie mogłam dostać recepty i przestałam brać, także miałam miesiąc przerwy. W poniedziałek dostałam okres, a dziś rozpoczęłam nowe opakowanie, przyznaję z mojej głupoty, bo nie doczytałam. W związku z tym chciałabym zapytać, co robić? Nadal zażywać, jeśli tak, to na jakich warunkach?

Redakcja abcZdrowie

Witam!

Ponieważ zażyła Pani pierwszą tabletkę zbyt późno, w tym cyklu nie może Pani liczyć na skuteczna antykoncepcję. Proszę dalej zażywać tabletki z tego opakowania i stosować dodatkową antykoncepcję (np. prezerwatywę). Po 7-dniowej przerwie rozpocznie Pani nowe opakowanie i w następnym cyklu uzyska Pani pełną skuteczność antykoncepcyjną.

Pozdrawiam!