Prawdopodobieństwo autyzmu u drugiego dziecka

Mam córeczkę,aktualnie ma 2 lata i 2 miesiące. Starszy 5 letni syn choruje na autyzm. Otoz odkad córka skończyła rok bardzo sie zmieniła, mało mówi,w większości po swojemu, ma nieuzasadnione napady szału, z upodobaniem magazynuje wszystkie ulubione przedmioty w jednym miejscu. Siedząc na kanapie uderza głowa o oparcie i cieszy ja że sie odbija. Do snu zabiera te swoje wszystkie przedmioty i wpada w atak jeśli czegoś jej brakuje. Czy to mozliwe ze ona też ma autyzm?

Witam. Z tym pytaniem proszę zgłosić się do lekarza, pod którego opieką jest pierwsze dziecko. Genetycznie jest to możliwe. Pozdrawiam

Witam,
Proszę zapisać się do odpowiedniego ośrodka ,gdzie zapewne oiekowane jest już starsze z dzieci.Zachowanie córki może mieć rózne przyczyny,w tym też być rodzajem naśladowania zachowania brata.Jest wtedy być może przekonana,że zyska większą akceptację rodziców/bo domyślam się,że brat jest otoczony czułością i troską przez swą chorobę/.Pod okiem specjalisty będzie można na pewno zapobiec zachowaniom naśladowniczym i jednoczesnie otrzymać wsparcie w zakresie innej stymulacji dla każdego.Może będzie miało w ośrodku własne propozycje ćwiczeń?
Zachęcam i pozdrawiam.