Zachowanie czterolatka z autyzmem

Mamy 4 letniego wnuczka z autyzmem. Rodzice są zaniepokojeni ponieważ ostatnio wpada w szał i bije głową o podłogę nie wiedzą jak postąpić ponieważ jaki kolejek zakaz lub prośba o uspokojenie wprowadza go w większy szał. Co robić pomóżcie proszę

Witam. Jeśli dziecko ma zdiagnozowany autyzm to powinniście Państwo chodzić z nim regularnie na zajęcia rewalidacyjne. Nie poradzi sobie Pani bez specjalistycznej pomocy. Proszę jak najszybciej skonsultować się z psychologiem w ośrodku terapii autyzmu. Pozdrawiam i życzę powodzenia!

Zacznijmy od tego, że jeśli Pani wnuczek ma diagnozę autyzmu, to konieczne jest podjęcie terapii dziecka oraz psychoedukacji rodziców w środku specjalistycznym. Proste rady, których można udzielić tutaj mogą się okazać niewystarczające, po prostu z braku dostatecznych informacji. Trzeba rozpoznać dokładnie w jakich sytuacjach pojawiają się trudne zachowania, co dzieje się przed nimi i jak reagują rodzice gdy one już nastąpią. Trzeba to szczegółowo omówić i dopiero wtedy wyciągać wnioski. Generalnie zasady postępowania przy dziecku z autyzmem sprowadzają się do skonstruowania wokół dziecka środowiska stałego, bezpiecznego i przewidywalnego, umiejętności konsekwentnego stosowania odpowiednich stymulacji, zbudowania reguł komunikacji. Zadania te nie są proste, ale są skuteczne gdy dziecko jest prowadzone przez terapeutę współpracującego z rodziną. Proszę zatem poszukać psychologa dziecięcego lub oligofrenopedagoga. Najłatwiej znaleźć takich specjalistów w Państwa lokalnej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej lub ośrodku prywatnym. Pomocne powinno być także przedszkole integracyjne

http://www.gabinetzmian.pl

Dzień dobry.Nie pisze Pani, czy dziecko jest na diecie. Często dla osób ze spektrum autyzmu wskazana jest dieta. Kolejny problem to pora roku, każda zmiana zwł. jesienią powoduje zwiększenie aktywności, rozdrażnienia, itp. Polecam najpierw wykluczyć te czynniki.

Mgr Agata Majda Pedagogika, Olkusz

Witam
Czy dziecko chodzi na terapię? Jeśli tak to proponjję omówić zachowanie z terapeutą, dokładnie kiedy to się dzieje, w jakich okolicznościach, jak reagują dorośli, itd. Odpowiedzi mogą pomóc ustalić sposób wyciszania dziecka. Można skonsultować też się z neurologiem jeśli zachowanie pojawiło się nagle. Koniecznie systematyczna terapia.
Pozdrawiam AM