Witam. Jeśli dziecko ma zdiagnozowany autyzm to powinniście Państwo chodzić z nim regularnie na zajęcia rewalidacyjne. Nie poradzi sobie Pani bez specjalistycznej pomocy. Proszę jak najszybciej skonsultować się z psychologiem w ośrodku terapii autyzmu. Pozdrawiam i życzę powodzenia!
Zacznijmy od tego, że jeśli Pani wnuczek ma diagnozę autyzmu, to konieczne jest podjęcie terapii dziecka oraz psychoedukacji rodziców w środku specjalistycznym. Proste rady, których można udzielić tutaj mogą się okazać niewystarczające, po prostu z braku dostatecznych informacji. Trzeba rozpoznać dokładnie w jakich sytuacjach pojawiają się trudne zachowania, co dzieje się przed nimi i jak reagują rodzice gdy one już nastąpią. Trzeba to szczegółowo omówić i dopiero wtedy wyciągać wnioski. Generalnie zasady postępowania przy dziecku z autyzmem sprowadzają się do skonstruowania wokół dziecka środowiska stałego, bezpiecznego i przewidywalnego, umiejętności konsekwentnego stosowania odpowiednich stymulacji, zbudowania reguł komunikacji. Zadania te nie są proste, ale są skuteczne gdy dziecko jest prowadzone przez terapeutę współpracującego z rodziną. Proszę zatem poszukać psychologa dziecięcego lub oligofrenopedagoga. Najłatwiej znaleźć takich specjalistów w Państwa lokalnej Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej lub ośrodku prywatnym. Pomocne powinno być także przedszkole integracyjne
http://www.gabinetzmian.pl
Dzień dobry.Nie pisze Pani, czy dziecko jest na diecie. Często dla osób ze spektrum autyzmu wskazana jest dieta. Kolejny problem to pora roku, każda zmiana zwł. jesienią powoduje zwiększenie aktywności, rozdrażnienia, itp. Polecam najpierw wykluczyć te czynniki.
Witam
Czy dziecko chodzi na terapię? Jeśli tak to proponjję omówić zachowanie z terapeutą, dokładnie kiedy to się dzieje, w jakich okolicznościach, jak reagują dorośli, itd. Odpowiedzi mogą pomóc ustalić sposób wyciszania dziecka. Można skonsultować też się z neurologiem jeśli zachowanie pojawiło się nagle. Koniecznie systematyczna terapia.
Pozdrawiam AM
Nasi lekarze odpowiedzieli już na kilka podobnych pytań innych użytkowników.
Poniżej znajdziesz do nich odnośniki:
- Co znaczy zachowanie czterolatka z autyzmem? – odpowiada Mgr Magdalena Golicz
- Niepokojące zachowanie 3-latka – odpowiada Mgr Dorota Babrzymąka
- Czy możliwe, że mój wnuk ma autyzm? – odpowiada Mgr Anna Szyda
- Jak pomóc synowi z autyzmem atypowym? – odpowiada Lek. Paweł Baljon
- Przedszkole a dziecko z autyzmem – odpowiada Katarzyna Osak
- W jaki sposób można zdiagnozować autyzm? – odpowiada mgr Julia Firlej
- Diagnoza autyzmu u 3-latka – odpowiada Mgr Anna Tońska-Szyfelbein
- Czy zachowanie mojego synka wskazuje na to, że ma autyzm? – odpowiada Mgr Aurelia Grzmot-Bilska
- Czy to naprawdę jest autyzm, czy też inne zaburzenie rozwojowe? – odpowiada Mgr Aurelia Grzmot-Bilska
- Zachowanie 2,5-letniego dziecka a autyzm – odpowiada Mgr Justyna Szczygłowska