Prawdopodobieństwo zapłodnienia

Witam. Wiem  że problem, który przedstawię, wydaję się raczej niemożliwy, ale chciałbym, aby moje przypuszczenia zostały potwierdzone. Około 2 dni przed owulacją wraz z moją partnerką w namiętnych chwilach dotykaliśmy ustami, językami narządów rozrodczych. Jakie jest jest prawdopodobieństwo, że plemniki w płynie preejakulacyjnym były w stanie zapłodnić komórkę jajową? Jeśli przeszly drogę z jej ust do moich ust, a później okolic łechtaczki? Wiem  że strach ma wielkie oczy, ale skomplikowanie sobie życia czasem nie jest trudne...

ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witam.

Ryzyko ciąży w opisanym przypadku jest znikome. Jeśli jednak Pan wraz z partnerką nadal obawiacie się, że mogło dojść do zapłodenia, polecam wykonanie testu ciążowego (wiarygodny wynik można uzyskać już po ok. 10 dniach) i (ewentualnie) wizytę u lekarza ginekologa.