Prawdopodobieństwo ZD w ciąży

Dzień dobry, Jestem obecnie w ciąży w której wykryto bardzo duże prawdopodobieństwo ZD (1:14) jest to wynik po wykonaniu USG (ogólny obraz prawidłowy, NT podwyższone do 2,8mm, mój wiek 27lat) interesuje mnie sposób przeliczania wyników wolnego BHCG oraz białka Papp-a na jednostkę MoM. Porównuję swoje wyniki z wynikami innych kobiet i kompletnie nie widzę tutaj żadnego schematu a z tego co się zdarzyłam zorientować właśnie ilość po przeliczeniu na MoM ma wpływ na ostateczny wynik.

Lek. Tomasz Budlewski

co do większego poznania tego rodzaju przeliczeń i wyliczen prawdopodobienstwa sa odpowiednie programy komputerowe. proszę koniecznie udac się do lekarza ginekologa, w celu rozmowy i dalszej dignostyki.