Prawodopodobnie zwymiotowalam ostatnią tabletkę - czy mogę być w ciąży?

Tabletki biorę regularnie od 2 lat, codziennie o 20 wieczorem. Ostatnią tabletkę z opakowania prawdopodobnie zwymiotowałam o 2 w nocy, następnie miałam 7-dniową przerwę, więc nie brałam tabletek, po przerwie ponownie zaczęłam brać tabletki o 20 wieczorem, po wzięciu 2 tabletki (czyli po 9 dniach od wymiotowania) miałam stosunek. Czy mogę być w ciąży?

KOBIETA ponad rok temu

Redakcja abcZdrowie

Witamy serdecznie!

Wymioty, które pojawiły się 6 godzin po połknięciu ostatniej tabletki najprawdopodobniej nie mają wpływu na skuteczność antykoncepcji. Prawidłowo bowiem tabletki powinny ulec wchłonięciu w ciągu 4 godzin od połknięcia. Ryzyko zajścia w ciążę w zasadzie zatem jest tak niskie, jak normalnie w przypadku stosowania antykoncepcji hormonalnej.
Gdyby miała Pani jednak wątpliwości proszę wykonać test ciążowy.