Preparat z zawartością 10 % hydroksyapatytu na odbudowanie szkliwa

Czy preparat zawierający 10 proc. hydroksyapatytu pozwoli przynajmniej częściowo "odbudować" utracone szkliwo?

Lek. Tomasz Budlewski

Proszę koniecznie udać się do lekarza stomatologa, po badaniu będzie można określić odpowiednie postępowanie.

 Lek. Tomasz Budlewski

Witam.

Preparaty tego typu w pewnym stopniu sa w stanie wzmocnic szkliwo. Mozna jest stosowac na zeby. Niekoniecznie uda sie odbudowac. Jest to pojecie dosc szerokie. Lecz ze wzgledu na brak aktywnego metabolizmu szkliwa, preparaty nalezy pozostawic na pewien czas na zebach. Jesli sa to preparaty zawierajace fluor, prosze ich nie polykac! 15 minut po umyciu zebow wystarczy. Z kazdym preparatem nalezy skonsultowac sie z lekarzem. Jesli nie posiadaja fluoru, wowczas mozna pozostawic je na noc, np. na szynar relaksacyjnych (jesli pacjent takie uzytkuje) lub na zwyklych nakladkach do wybielania. Oczywiscie szyny i nakladki jedynie po konsultacji z lekarzem. Bardzo dobrym preparatem jest rownie GC Tooth Mousse. Nie zawiera fluoru.

Pozdrawiam
Lek. dent. Kamil Stefański
www.dentim.pl