Biała plamka na zębie po zabiegu wybielania

Witam, jestem po pierwszym użyciu paków Crest Glamorous White i bardzo się zaniepokoiłam gdyż na górnej dwójce pojawiła się biała plamka. Dodam że nigdy wcześniej nic takiego mi się nie pojawiało a w czerwcu byłam na zabiegu piaskowania w gabinecie dentystycznym. Czy powinnam przerwać kurację ? Czy plamka sama zejdzie czy też będzie konieczna wizyta u stomatologa ? Co robić ?

Na ogół białe plamki ujawniają się w trakcie trwania wybielania i znikają po kilku dniach po zakończeniu terapii. Po odwodnieniu szkliwa ukazują się istniejące pęknięcia. Po zakończeniu wybielania szkliwo ponownie się nawodni i białe plamy powinny zniknąć. Pozdrawiam

Czy paski zalecił dentysta? Czy pytałaś dentystę czy Twoje zęby mogą być bezpiecznie wybielane? Samodzielne wybielanie zawsze niesie ze sobą możliwość pewnych powikłań lub objawów uboczynych o których mogłaś być uprzedzona jeśli wybielanie byłoby pod kontrolą lekarza dentysty. Prawdopodobnie masz odwapnienie, zaleciłabym konsultację z dentystą i zastosowanie preparatów uwapniających i z fluorem po zaonczeniu wybielania:np. GC Tooth mouse i lakier fluorowy: Fluormex albo Elmex.
Powodzenia
Aleksadra Bąk