Problem dotyczący sfery seksualnej w dwuletnim związku

Witam serdecznie, problem dotyczy mojego związku a mianowicie sfery sexualnej, razem ponad 2 lata, 2 lata wspólne mieszkanie, początki w porządku, sex codziennie, choć bez urozmaiceń i szału.. Rozmów na temat sexu nie ma, partnera to krępuje, od zawsze wiedziałam, że czasem się masturbuje i ogląda pornografię, teraz sex raz na tydzień, ma opory przed inicjowaniem, jest strasznie nieudolny w tym i nieśmiały, porno ogląda codziennie, kłamie, szuka okazji, jestem otwarta na sex i rozmowy,jest sens?

Dzień dobry!

Odpowiedź na pytanie "czy jest sens" znajduje się w Pani (oraz w partnerze). Psycholog i terapia może jedynie wesprzeć w jej poszukiwaniu.

W Państwa życiu seksualnym pojawiły się trudności, prawdopodobnie różnie przez Was rozumiane i różnie oceniane (nie znamy, niestety, stanowiska i uczuć partnera). Z pewnością problemem jest brak rozmów, brak porozumiewania się, wymiany myśli i wspólnego szukania rozwiązań, kompromisów - co bardzo utrudnia zarówno życie seksualne, jak i w ogóle tworzenie związku.
Wiele par, w sytuacji podobnej do Państwa, znalazło swoje rozwiązanie. Niektóre - nie.

Zachęcam Panią lub (najlepiej) oboje Państwa do skorzystania z psychoterapii.

Oprócz życia seksualnego, życie w związku ma też wiele innych sfer, którym warto byłoby się przyjrzeć, aby ocenić, czy "jest sens".

Pozdrawiam!

Witam,

Proponuję na spokojnie porozmawiać z mężem i powiedzieć, jak się Pani z tym czuje, dać mu nieco czasu. Być może się otworzy i powie, z czego wynika ta zmiana w jego zachowaniu. Jeśli nie, najlepiej wspólnie udać się na terapię, zanim sytuacja ulegnie pogorszeniu.

Pozdrawiam