Problem dotyczący dwojga...

Witam! Mam 23 lata, od 8 m-cy jestem w stałym związku z partnerem. Do tej pory nasze życie sexualne przebiegało bez żadnych zarzutów, powiedziałabym nawet, że obie strony były w pełni usatysfakcjonowane. Czasem występował problem z erekcją, ale bardzo rzadko - można było wytłumaczyć to stresem... Od ponad tygodnia niestety problem ten się nasilił, a jeśli już do czegoś dojdzie, to nie jest "taki” jak powinien być, a zbliżenie nie trwa tak długo jak wcześniej - w zasadzie kilka minut. Rozmawiamy o tym, ale żadne z nas nie może doszukać się przyczyny problemu. Jest zdrowym, młodym facetem (ma 25 lat), ostatnio miał robione wszystkie kompleksowe badania do służb mundurowych, które nie wykazały nieprawidłowości. Chcemy, aby nasze życie sexualne wróciło do normy i sprawiało nam taką samą satysfakcję jak dotychczas. Bardzo proszę o opinię i poradę. Z góry dziękuję.
23 LAT ponad rok temu

Lek. Marcin Buczek

Szanowna Pani!

Po tygodniu "niedyspozycji" trudno już dopatrywać się zaburzeń potencji. Każdy ma czasem gorszy tydzień. Jeżeli Pani partner robił badania i nie wykazały one żadnych poważnych odchyleń, trudno będzie podejrzewać jakąś chorobę. Ewentualnie można rozważyć wizytę u urologa dla upewnienia się w tym. Dużo bardziej prawdopodobne, przynajmniej z opisu, wydają mi się problemy natury psychologicznej (najczęstsze w tym wieku) - być może związane ze służbą, wyjazdem na misję (o ile partner służy w wojsku). Dobrze byłoby skupić się na radzeniu sobie ze stresem. Obecnie może lepiej byłoby wspierać partnera, zamiast szukać problemu natury zdrowotnej. Gdy sytuacja się unormuje, życie seksualne powinno wrócić do normy. Jeżeli jednak sytuacja ta będzie się przedłużać, konieczna może okazać się wizyta u psychologa/seksuologa.