Problem odstających sutków u 19-letniego mężczyzny

Mam 19 lat. Moim problemem są sutki, które wiele razy próbowałem zaakceptować. Odstają w dziwny sposób, przez co klatka piersiowa wygląda na zniekształconą i nieestetyczną, nawet pomimo ćwiczeń na siłowni. Kiedy jest zimno pomniejszają się i takie chciałbym mieć je cały czas. Nie bolą mnie w ogóle, są wręcz zadziwiająco wytrzymałe na ból. Jestem od zawsze bardzo szczupły (65x190), chodzę na siłownię i dbam o siebie. Do jakiego lekarza powinienem się zgłosić?

Judyta Samul-Jastrzębska

Witam.
Opisane objawy mogą odpowiadać ginekomastii. Może mieć to związek m.in. ze zwiększoną syntezą estrogenów, co jest charakterystyczne dla okresu dojrzewania. Ginekomastia może też towarzyszyć nadczynności tarczycy czy mieć związek z przyjmowaniem niektórych leków. Sugeruję wizytę u lekarza rodzinnego, który po zebraniu wywiadu i wykonaniu badania, w razie konieczności zleci dalszą diagnostykę lub skieruje do endokrynologa. Pozdrawiam