Problem wystającego brzucha i gromadzenia się na nim tłuszczu

Witam serdecznie, mam 25 lat i od młodzieńczych lat mimo normalnej sylwetki zawsze miałam problem wystającego brzucha i gromadzenia się na nim tłuszczu. Ludzie często zadają mi pytanie, czy jestem w ciąży. Denerwuję się do tego stopnia, że chodzę ciągle z wciągniętym brzuchem. Zastanawiam się głęboko nad zabiegiem kriolipolizy lub liposukcji. Chciałabym wybrać zabieg, który przyniesie rezultaty, ale będzie bezpieczny. Już kiedyś próbowałam diety i aktywnego trybu życia i jakoś nie pomagało.

Witam Panią,

Ciężko udzielić jednoznacznej odpowiedzi na Pani pytanie bez konsultacji. Trzeba ocenić ile faktycznie jest na brzuchu tkanki tłuszczowej, a na ile problem tkwi w wiotkości skóry. Wydaje mi się, że zabieg modelujący byłby wystarczający dla Pani ( np Med Countour- fale ultradźwiękowe), ujędrni skórę, pozwoli zmniejszyć obwód brzucha. Może Pani również usunąć nadmiar tkani tłuszczowej laserem.
Należy jednak pamiętać, że nic nie zastąpi aktywnego trybu życia. O czym należy pamiętać przed jak i po zabiegu.

Pozdrawiam serdecznie,
Katarzyna Osipowicz

Liposukcja prawdopodobnie będzie bardziej skuteczna. Polecam ją wykonać w gabinecie dr Henryka Mekle. Jeśli tłuszcz jest zgromadzony tylko lokalnie to kriolipoliza też przyniesie efekty, ale w znacznie dłuższym czasie. musi udać się Pani na konsultację, aby lekarz doradził Pani bardziej skuteczną metodę.