Problem z koncentracją i myśleniem logicznym

Witam, od jakiegoś czasu (3-4 miesiące) mam problem z koncentracją, myśleniem, rozwiązywaniem problemów, czasami do tego stopnia, że nie idzie zdania poskładać. Czytałem, że może to być przyczyna "przepracowania" Otóż od 3.5 roku pracuje (umysłowo), ostatnie 1.5 roku zdarza się po 70h tyg. Przed ten czas zrobiłem sobie tydzień urlopu (w ubiegłe wakacje) oraz teraz staram się robić pełne weekendy przerwy. Czasami czuję się normalnie przez dzień a czasami w ogóle nie pozbieram myśli. Przyczyna?

Dzień dobry!

Nie jest możliwe postawienie żadnej diagnozy za pośrednictwem Internetu. Konieczna jest osobista rozmowa, zebranie większej ilości informacji oraz przeprowadzenie badań diagnostycznych.
Nasz organizm ma jednak granice wytrzymałości i praca po 14 godzin na dobę oraz jeden urlop na ponad 3 lata, zdecydowanie te granice przekracza, co może powodować różne konsekwencje dla zdrowia fizycznego i psychicznego.

Pozdrawiam!

Witam,

chyba sam sobie Pan odpowiedział na pytanie. Najlepiej zacząć od długiego urlopu. Tydzień to raczej za krótko, ponieważ organizm musi mieć czas by się zregenerować. Odpoczynek powinien być jak najbardziej oderwany od pracy - telefon, laptop, tablet, raczej powinien zostać w domu, a wyjazd daleki od miejsca zamieszkania. Jeśli objawy po urlopie nie ustąpią, może się Pan zgłosić do lekarza.

Pozdrawiam
Ewa Czernik